Przejdź do treści

Lokalizacja

Fantastyczna lokalizacja

Żuromino – wieś położona w województwie pomorskim, na Kaszubach, w gminie Stężyca, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, przy szlaku wodnym „Kółko Raduńskie” nad Jeziorem Raduńskim Górnym.

Atrakcje

Szwajcaria Kaszubska uznawana jest za najbardziej atrakcyjny region Kaszub. Nic dziwnego. Znajduje się tutaj kilkaset jezior, rezerwaty, dzikie bory i malownicze wzgórza. Oprócz bogactwa przyrodniczego region zachwyca zabytkami, oryginalnym folklorem i żywą do dziś kulturą. 

Jednym z najpiękniejszych krajobrazowo terenów rekreacyjnych Szwajcarii Kaszubskiej jest tzw. Kółko Raduńskie, czyli zespół połączonych ze sobą w nieregularne koło jezior, które z lotu ptaka przypomina kształtem naszyjnik. Można je opłynąć począwszy od Stężycy przez Borucino, Chmielno, Zawory, Ręboszewo, Ostrzyce, Gołubie, aż do leżącego w odległości około kilometra od Stężycy jeziora Lubowisko.

W szymbarskim lesie znajduje się niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jedną z atrakcji jest dom stojący na głowie. 

Wieża widokowa na szczycie Wieżyca –  to najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale na całym Niżu Europejskim (328,6 m n.p.m)

 

Możesz również wybrać...

Kajaki

Pojezierny charakter Szwajcarii Kaszubskiej z mnogością jezior i rzek oraz urozmaiconą rzeźbą terenu powoduje, że obszar ten jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki kajakowej.

Rowery

Malowniczy krajobraz z dużą ilością morenowych wzgórz i polodowcowych rynien z błyszczącymi taflami jezior zapewnia niezapomniane wrażenia widokowe.

Nordic walking

Na terenie Szwajcarii Kaszubskiej wyznakowano sieć odpowiednich tras. Atrakcyjna widokowo Szwajcaria Kaszubska jest idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności.

Nurkowanie, quady, inne

Rozrywki ekstremalne – nurkowanie, paralotnie, mountainboard, quady, paintball, parki linowe.

 

 

Jesteś zainteresowany?